Олександр Біньямінович Соколовський народився в Києві 14 травня 1965 р., батьки – інженери.

Отримав вищу освіту інженера у Маріупольському металургічному інституті. 3 роки працював за фахом у Києві у тресті “Південтеплоенергомонтаж”.

У 1992 році в Україні було ухвалено законодавство про індивідуальну трудову діяльність, і з тих пір Соколовський займається підприємництвом. Він розпочав з невеликого стартапа (виробництво та продаж одягу).

Імпорт текстильної продукції

Квітень 1995 року – створено перше підприємство Соколовського “Текстиль-Контакт”, яке за понад 20 років роботи розрослося до групи компаній. До 2000 року компанія спеціалізувалася на ввезенні та реалізації оптом тканин з колишніх республік СРСР. Пізніше коло пертнерів розширилося до підприємств із Китаю, Республіки Корея, країн ЄС, і “Текстиль-Контакт” почав імпортувати більш широкий асортимент продукції.

З 2000 року в межах холдингу створюються й інші компанії з виробництва, імпорту та продажу тканин, фурнітури, одягу та спецодягу, домашнього текстилю, які представляють нові бізнес-напрямки у синергії з початковою сферою діяльності “Текстиль-Контакт”.

Виробництво українського текстилю

“Текстиль-Контакт” придбав своє перше власне підприємство на території України у 2002 році. Ним став бавовняний комбінат у Донецьку, який на той момент руйнувався та міг бути проданий на металобрухт. Завдяки інвестиціям на суму понад $12 млн, комбінат вдалося не лише привести до робочого стану, а й вивести на перше місце в Україні у виробництві бавовняних тканин (понад 60 відсотків від усіх вироблених в Україні річних обсягів). На сьогоднішній день підприємство “ТК-Донецьк” було змушене припинити виробничу діяльність після втрати контролю над Донецьком.

У 2003 році “Текстиль-Контакт” став власником потужного швейного підприємства у Чернігові “ТК-Стиль”. На сьогоднішній день комбінат є флагманом відродження традиційної швейної галузі міста та потужним джерелом надходжень до міського бюджету.

У 2018 році група компаній придбала друге підприємство у Чернігові – “ТК-Чернігів”, яке буде займатися обробкою імпортної бавовняної тканини.

Перша українська фабрика ниток “ТК-Барви” функціонує під управлінням “ТК-Фурнітура” у межах холдингу “Текстиль-Контакт” із 2017 року.

Восени 2018 року холдинг розпочав відновлення текстильного підприємства “ТК-Чернігів”, де на даний момент проводиться налаштування старого обладнання паралельно з закупівлею нових виробничих ліній. Повномасштабне виробництво тканин для фешн-індустрії та пошиву спецодягу для європейських замовників планується почати у 2019 році.

Крім того, цього ж року в Одесі заплановано відкриття нового виробничого приміщення площею понад 1000 кв. м. на підприємстві “ТК-Домашній Текстиль”. У розширення виробництва планується вкласти близько 30 млн грн. Зокрема, цього літа планується встановити нову технологічну лінійку, здатну збільшити продуктивність виробництва у кілька разів.

У листопаді 2018 року видання “Власть Денег” опублікувало список 20 найкращих працедавців України (згідно з рівнем винагороди співробітників та умовами роботи).

Будівництво шопінг-комплексів

У 2003-2004 роках “Текстиль-Контакт” інвестував у будівництво крупного торговельного центру фешн-формату “Альта-Центр” (м. Київ), який став унікальним outlet ТЦ, що зібрав під одним дахом найкращі світові бренди (проданий групі Retail Group).

З 2004 року Олександр Соколовський запустив мультибрендову мережу універсальних магазинів жіночого одягу TUSO з акцентом на популяризацію українського виробника одягу (продана Arber Group).

Громадська діяльність, меценатство

Олександр Соколовський створив потужну поманду із управління бізнесом “Текстиль-Контакт”. Сам бізнесмен з 2008 року більше уваги приділяє суспільно важливим та благодійним ініціативам.

Сьогодні О.Соколовський бере участь у ряді проектів як ідейний натхненник, меценат, експерт та лідер громадської думки:

  • Ukrainian Fashion Week
  • Kiev Fashion Park
  • Рада Федерації роботодавців України
  • Всеукраїнське об’єднання роботодавців легкої промисловості
  • Розробка системи держзакупівель на основі відкритих тендерів ProZorro
  • Громадський контроль змін у фінансовому законодавстві України, спрямованих на розвиток бізнесу
  • Волонтерські проекти з оснащення ВСУ та підтримки переселенців